Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Gminne obchody „Dnia Kobiet”
Gminne obchody „Dnia Kobiet”

Kwiaty, życzenia i występy artystyczne znalazły się w programie gminnego spotkania z okazji „Dnia Kobiet”. Już po raz szósty, 9 marca, w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu spotkały się Seniorki oraz Panie aktywnie działające w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tymbark z władzami samorządowymi.

Święto kobiet to wspaniała okazja, by wyrazić wdzięczność dla wszystkich Pań za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Uroczystość rozpoczęły dzieci ze świetlicy, które pod kierunkiem Anety Wower i Aleksandry Wilczyńskiej, przygotowały specjalny program satyryczny przedstawiający kobiety w krzywym zwierciadle. Kolejno zabrał głos wójt Paweł Ptaszek, złożył życzenia wszystkim Paniom, w swoim wystąpieniu podkreślił również, że  uroczystość odbywa się w tym samym miejscu, ale po raz pierwszy w sytuacji, kiedy to właścicielem jest już gmina.  Do życzeń przyłączył się radny Zamieścia, Andrzej Bugański. Następnie przedstawiciele samorządu gminy wręczyli wszystkim Paniom symboliczne tulipany. 

Atmosfera tego popołudnia była radosna i śpiewająca. Przygrywał wszystkim rodzinny zespół „Dzieci Gór Beskidu” pod kierownictwem Antoniego Kęski. Występy na góralską nutę przeplatane były rodzimymi akcentami, nawiązującymi do lokalnej tradycji. Publiczność wspólnie z młodymi artystami śpiewała znane piosenki biesiadne. Na zakończenie, na wszystkich uczestników spotkania czekał poczęstunek przygotowany przez KGW w Podłopieniu. Miło nam było Państwa gościć w świetlicy i spędzić wspólnie czas, w rodzinnej atmosferze.

Dodano: 2020-03-10 19:52:58

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku