Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wernisaż malarstwa Marty Sobczak-Piętoń
Wernisaż  malarstwa Marty Sobczak-Piętoń

Od 15 stycznia w tymbarskiej bibliotece można oglądać prace Marty Sobczak-Piętoń. Jest to kolejna wystawa artystki, tym razem prezentuje najnowsze prace wykonane techniką monotypii oraz obrazy olejne i akwarele.

Licznie przybyłych gości na otwarciu wernisażu powitała kierownik biblioteki. Zaprezentowała artystkę i omówiła jej twórczość. Następnie zabrała głos Marta Sobczak- Piętoń, która przybliżyła swój warsztat artystyczny. Tradycyjnie, o kilka słów refleksji poproszony został Jan Plata. W swoim wystąpieniu nawiązał do znaczenia idei piękna w twórczości artystycznej na przestrzeni wieków. Sensem życia człowieka jest uświadomienie sobie, że jest istotą twórczą. Prace artystki wpisują się w piękną tradycję polskiego koloryzmu…, zauważyłem naturalną drogę ewolucji artystycznej w Pani Marty – podkreślił. W dalszej kolejności głos zabrali goście: Bogusław Juszkiewicz (artysta z Limanowej),  Dyrektor Biblioteki w Limanowej Joanna Michalik, radne: Anna Dyląg i Anna Wiewiórska. Samorząd reprezentował wójt Paweł Ptaszek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Stanisława Urbańska.

Wystawę można ogladać w godzinach pracy biblioteki do 29 lutego 2020 r. Serdecznie zapraszamy!

Marta Sobczak-Piętoń – absolwentka Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. W w 2009 roku obroniła dyplom z projektowania graficznego. Uczestniczyła w plenerach, a także wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Nowym Wiśniczu, Krakowie, Tymbarku, Limanowej, Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Pisarzowej oraz zajmuje się projektowaniem wnętrz, dzięki czemu może rozwijać swoje zainteresowania. W wolnych chwilach maluje (olej, akryl, akwarela, techniki mieszane, a także liczne eksperymenty z malarstwem fakturalnym) rysuje i fotografuje.

Dodano: 2020-01-16 20:06:30

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku