Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Parapsychologia – jasnowidztwo, telepatia i hipnoza
Parapsychologia – jasnowidztwo, telepatia i hipnoza

15 listopada odbył się w bibliotece kolejny z cyklu wykładów ks. dr Jerzego Smolenia. Listopad wprowadza większość z nas w stan zadumy i refleksji w związku z obchodzonymi w tym miesiącu świętami oraz zmianami zachodzącymi w otaczającej przyrodzie. Parapsychologia – jasnowidztwo, telepatia i hipnoza to temat wykładu, który poniekąd wpisuje się w atmosferę jesiennych dni.

Parapsychologia to dziedzina badań z pogranicza psychologii, często utożsamiania z jasnowidztwem, telepatią i hipnozą choć każde ze zjawisk odznacza się innymi procesami, które nie znajdują jednoznacznych naukowych odpowiedzi. Hipnoza oznacza stan otwarty człowieka, który charakteryzuje się zwiększoną podatnością na sugestie drugiego człowieka. Podczas hipnozy następuje wyłączenie szarej substancji, wycofanie wyobraźni spod kontroli woli. Natomiast telepatia polega na odbieraniu informacji – myśli bez pośrednictwa zmysłów. Co jest nośnikiem przekazu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, choć są to zjawiska obecne pośród nas. W przestrzeni wiary mówimy o darze jasnowidzenia, posiadali go m. in. św. Ojciec Pio i św. Jan Bosko. Telepatię można określić jako postrzeganie pozazmysłowe. Z kolei jasnowidzenie odnosi się do sytuacji, w których percepcja pozazmysłowa zdarzała się jako wizja, przeczucie. Nie należy się bać ludzi, którzy widzą dalej, ale trzeba się przyglądać czy ich dary pochodzą od Boga.

Dodano: 2013-11-17 22:04:49

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku