Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka do Dębna i Okocimia
Wycieczka do Dębna i Okocimia

W miniony weekend, 12 października, seniorzy z Tymbarku wraz z przyjaciółmi wyjechali na wycieczkę turystyczną do Dębna i Okocimia. Towarzyszyła im piękna jesienna pogoda, idealna na odkrywanie urokliwych miejsc Małopolski. Przewodnikiem wycieczki była radna Anna Dyląg.

Zwiedzanie rozpoczęło się od rycerskiej warowni w Dębnie. Zamek otoczony jest głęboką fosą, a prowadzi do niego droga przez most. Wybudowany został w stylu gotyckim pod koniec XV w. przez kanclerza koronnego, Jakuba Dębickiego. Kolejni właściciele przekształcili go w siedzibę renesansową, która w niezmienionym kształcie zachowała się do czasów współczesnych. Od lat 70-tych XX w. znajduje się w nim muzeum ze zbiorami dokumentującymi dawną kulturę szlachecko-rycerską. Na ścianach możemy podziwiać: portrety, militaria i trofea myśliwskie. Poszczególne komnaty ukazują wygląd wnętrz zamkowych na przestrzeni wieków. Ciekawostką jest zamkowa kuchnia i spiżarnia.

Kolejną atrakcją tego dnia było zwiedzanie browaru w Okocimiu. Z przewodnikiem można było zobaczyć browar od środka i prześledzić proces warzenia piwa, a także zwiedzić Izbę Tradycji oraz podegustować różnych gatunków piwa produkowanych w browarze. Historia powstania gorzelni sięga roku 1845, kiedy to Jan Goetz powołał do życia spółkę dającą początek browarowi. To dzięki tej firmie, miejscowość przez kolejne lata rozkwitła. Obecnie Browar Okocim jest wiodącym producentem piwa na rynku polskim, a znajduje się w rękach prywatnych.
Dodatkową atrakcją miejscowości jest pałac Goetzów, otoczony przez 14 hektarowy park, z którym tworzy zespół pałacowo-parkowy.

 

 

Dodano: 2019-10-16 12:56:04

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku