Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wernisaż malarstwa Teresy Mrugacz
Wernisaż malarstwa Teresy Mrugacz

Od 3 września w tymbarskiej bibliotece można oglądać wystawę malarstwa Teresy Mrugacz. Artystka w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia twórczości malarskiej. Na wystawie prezentuje ponad 40 prac z bogatej kolekcji autorskiej.

Preferuje malarstwo olejne o różnorodnej tematyce – poprzez kwiaty, pejzaże, martwą naturę, malarstwo sakralne na strych deskach, aż po drewnianą architekturę charakterystyczną dla wiejskiej zabudowy, która przechodzi już do historii. Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego, obecnie przebywa na emeryturze i rozwija swoje pasje i zainteresowania. Mówiąc o pasjach warto wspomnieć o radości śpiewania w żegocińskim Chórze Parafialnym. Ponadto zajmuje się pisaniem wierszy, działalnością społeczną i pracą z młodzieżą.

Podczas wernisażu publiczność wysłuchała kilku wierszy pochodzących z tomików poezji pt. „Krajobrazy serca” i „Wiersze pozbierane” w interpretacji autorki. Swoimi refleksami na temat twórczości artystki podzielił się Jan Plata, który w niezwykle piękny sposób scharakteryzował twórczość Pani Teresy, podkreślił, że zarówno w malarstwie jak i w poezji widoczna jest harmonia, istotny dla autorki jest kolor oraz otaczające nas widoki, które giną na naszych oczach, krajobrazy z kopami siana, stare wiejskie domy. Sztuka pisana i sztuka obrazu odnajdują wspólny język i tworzą doskonałą formę. Głos zabrał również Bogusław Juszkiewicz były prezes Towarzystwa Sztuk Pięknych Oddział w Limanowej.

Wśród gości, którzy przybyli na otwarcie wystawy byli: miejscowi artyści, rodzina i przyjaciele artystki, członkowie chóru oraz kapłani z Parafii Żegocina: proboszcz ks. Bogusław Pasierb i ks. Leszek Dudziak, przedstawiciele samorządu, dyrektor Biblioteki Powiatowej w Limanowej, a także młodzież z Internatu Zespołu Szkół w Tymbarku. Wieczór upłynął w niezwykle miłej atmosferze, pełen poezji, ciepłych kolorów i pięknych słów.

Wystawę można oglądać do 15 listopada.

Dodano: 2019-10-06 18:00:48

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku