Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka w Dolinę Popradu
Wycieczka w Dolinę Popradu

W minioną sobotę (7 września), grupa mieszkańców Tymbarku wraz z przyjaciółmi udała się na wycieczkę autokarową w Beskid Sądecki. Pogoda sprzyjała spacerom oraz zwiedzaniu i odkrywaniu urokliwych miejsc, gdzie piękne krajobrazy zachwycą każdego turystę. Opiekę nad całością wyjazdu sprawowała radna Anna Dyląg, przewodnik turystyczny.

Na trasie wycieczki znalazło się Bobrowisko w Starym Sączu, położone w widłach dwóch rzek Dunajca i Popradu. Powstało w wyniku rekultywacji starej żwirowni. Prowadzi do niego ścieżka wzdłuż rzeki Dunajec. W enklawie przyrodniczej spaceruje się po drewnianych pomostach, na których znajdują się czatownie, punkty obserwacyjne wyposażone w lunety, gdzie można podglądać zwierzęta w ich naturalnych siedliskach. Po spacerze wokół okolicznych stawów udaliśmy się w dalszą drogę do Piwnicznej-Zdrój. W klimatycznej Pijalni wód każdy mógł skosztować tamtejszej wody mineralnej, lub wypić kawę, a następnie pospacerować po parku zdrojowym. Kolejnym punktem programu był Zamek w Rytrze. Powstał w XIV w., a do naszych czasów zachowały się jedynie ruiny. Po dotarciu na szczyt góry, gdzie znajduje się odnowiona baszta, dziedziniec i mury zamku z tarasami widokowymi, zwiedzającym ukazały się niezwykłe krajobrazy, od których trudno oderwać wzrok. Na zakończenie wyjazdu na wszystkich czekała niespodzianka, możliwa dzięki sprzyjającej pogodzie, a była to: wspólna biesiada przy ognisku i pieczenie kiełbasek.

Dodano: 2019-09-08 20:13:01

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku