Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka w Dolinę Popradu
Wycieczka w Dolinę Popradu

W minioną sobotę (7 września), grupa mieszkańców Tymbarku wraz z przyjaciółmi udała się na wycieczkę autokarową w Beskid Sądecki. Pogoda sprzyjała spacerom oraz zwiedzaniu i odkrywaniu urokliwych miejsc, gdzie piękne krajobrazy zachwycą każdego turystę. Opiekę nad całością wyjazdu sprawowała radna Anna Dyląg, przewodnik turystyczny.

Na trasie wycieczki znalazło się Bobrowisko w Starym Sączu, położone w widłach dwóch rzek Dunajca i Popradu. Powstało w wyniku rekultywacji starej żwirowni. Prowadzi do niego ścieżka wzdłuż rzeki Dunajec. W enklawie przyrodniczej spaceruje się po drewnianych pomostach, na których znajdują się czatownie, punkty obserwacyjne wyposażone w lunety, gdzie można podglądać zwierzęta w ich naturalnych siedliskach. Po spacerze wokół okolicznych stawów udaliśmy się w dalszą drogę do Piwnicznej-Zdrój. W klimatycznej Pijalni wód każdy mógł skosztować tamtejszej wody mineralnej, lub wypić kawę, a następnie pospacerować po parku zdrojowym. Kolejnym punktem programu był Zamek w Rytrze. Powstał w XIV w., a do naszych czasów zachowały się jedynie ruiny. Po dotarciu na szczyt góry, gdzie znajduje się odnowiona baszta, dziedziniec i mury zamku z tarasami widokowymi, zwiedzającym ukazały się niezwykłe krajobrazy, od których trudno oderwać wzrok. Na zakończenie wyjazdu na wszystkich czekała niespodzianka, możliwa dzięki sprzyjającej pogodzie, a była to: wspólna biesiada przy ognisku i pieczenie kiełbasek.

Dodano: 2019-09-08 20:13:01

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku