Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Zajęcia wakacyjne już za nami!
Zajęcia wakacyjne już za nami!

Kończy się czas letniego wypoczynku. Podczas tegorocznych wakacji w tymbarskiej bibliotece odbywały się trzy cykle zajęć adresowanych do uczniów. W ofercie znalazły się zajęcia plastyczne, warsztaty robotów oraz zajęcia z kaligrafii.

Dzięki różnorodnej ofercie każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie. Wspólne przebywanie w grupach pozwoliło się zintegrować, odkryć wiele pasji i zainteresowań, a także miło spędzić wolny czas.

Dużą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne, które odbywały się w dwóch grupach. Pod czujnym okiem instruktora, spod ręki uczestników wychodziły: ekologiczne torebki na prezenty, wykonane techniką decoupage; biżuteria – bransoletki wisiorki; obrazki do powieszenia powstałe przy pomocy kalkotekstu. Dzieci poznały technikę wykonywania rysunków za pomocą metaloplastyki, a na zakończenie każdy mógł wykazać się fantazją przy projektowaniu i realizacji niezwykłych ozdób z kleju.

W ciągu tygodniowych warsztatów robotów, prowadzonych w formie zabawy dzieci nauczyły się przy wykorzystaniu zestawów Lego budować, konstruować oraz programować różne roboty, jak: łaziki marsjańskie, pojazdy oraz realizowały własne pomysły. Podczas zajęć przy pomocy instruktorów, powstawały proste oraz zaawansowane konstrukcje, które były zdalnie sterowane przez pilota.

Najbardziej relaksacyjne i wyciszające były zajęcia z kaligrafii, gdzie młodzi skrybowie ćwiczyli pisanie ozdobnych liter przy pomocy piórka, poznali techniki zdobienia tekstu przy użyciu „litery gotyckiej” i „litery w koronkach”. Uczyli się wykonywać ornamenty zdobione złotem, a także mieszać kolory oraz wykonywać zdobienia na przykładzie samodzielnie wybranych ilustracji.

Zajęcia udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark, za co bardzo dziękujemy.

Dodano: 2019-08-18 21:51:10

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku