Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka rodzinna
Wycieczka rodzinna

Podczas tegorocznych wakacji, jedną z form aktywnego wypoczynku skierowaną do mieszkańców gminy Tymbark była wycieczka rodzinna do Czorsztyna, połączona ze zwiedzaniem polskiego Spiszu i Kotliny Nowotarskiej.

24 lipca (środa), grupa turystów wraz z przewodnikiem – Anną Dyląg, wyruszyła na wycieczkę autokarową, kierując się w kierunku Nidzicy, gdzie na wszystkich czekał rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Wspaniała pogoda, przepiękne panoramy okolicznych gór, usianych historycznymi warowniami dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Kolejnym punktem programu był zabytkowy kościół we Frydmanie, z przełomu XIII i XIV wieku. Świątynia posiada barokowy wystrój z elementami architektury spiskiej. Dodatkową atrakcją tego terenu są podziemne piwnice winne z początku XIX w., połączone licznymi korytarzami o powierzchni 600 m.

Na trasie wycieczki znalazł się również Rezerwat przyrody "Przełom Białki" pod Krempachami. Niezwykłego klimatu dostarcza krystaliczna rzeka, usiana granitowymi otoczakami, która wije się wśród wapiennych skał. W tym miejscu, część grupy udała się na spacer, a pozostali wypoczywali nad wodą. Ostatnim, bardzo ciekawym punktem wyjazdu był Rezerwat przyrody „Bór na Czerwonem”. Tu podzieliliśmy się na dwie grupy, jako pierwsze na trasę ścieżki edukacyjnej wyruszyły dzieci, gdzie poznały świat roślin występujących w rezerwacie oraz odkryły mechanizmy powstawania torfowisk wysokich. Żywa lekcja biologii, spotkanie z leśnikiem było nie lada atrakcją i pozostawiło wiele wrażeń. Niezwykłość tego terenu również zachwyciła nieco starsze pokolenie, a panorama widokowa na samej kopule torfowiska wręcz oczarowała wszystkich.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych nie tylko pod względem turystycznym, edukacyjnym, a przede wszystkim organizacyjnym, za co dziękujemy radnej Annie Dyląg oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark za wsparcie finansowe.

Dodano: 2019-07-25 21:48:17

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku