Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Benefis Marii Juszczyk
Benefis Marii Juszczyk

W miniony czwartek (28 marca), w tymbarskiej bibliotece gościliśmy liczne grono seniorów z terenu Powiatu Limanowskiego na Benefisie twórczości poetyckiej Marii Juszczyk, połączonym z otwarciem wystawy prac znanego rzeźbiarza, Jana Juszczyka. Patronat nad uroczystością objął wójt Paweł Ptaszek.

Wystawę zorganizowano z okazji 20 rocznicy śmieci artysty, z zawodu stolarza, a z pasji rzeźbiarza, który przez całe dorosłe życie wykonywał płaskorzeźby i figury w drewnie, głównie o treści religijnej. Wytwory jego nieprzeciętnego talentu zdobią liczne kościoły, mieszkania prywatne, znajdują się również poza granicami kraju. O twórczości artystycznej Jana Juszczyka opowiedziała pochodząca z Żegociny Maria Juszczyk, siostra artysty.

Główna część uroczystości odbyła się w auli biblioteki, gdzie w klimat wieczoru wprowadziła publiczność młodzież z Zespołu Szkół w Tymbarku. Następnie przedstawiono krótki biogram poetki. Kolejno zabrali głos gospodarze gminy: Wójt Paweł Ptaszek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Stanisława Urbańska. W dalszej części wystąpił Krzysztof Jaworski, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Limanowej. Gratulacje oraz kwiaty w imieniu społeczności lokalnej złożyli jubilatce włodarze gminy, a także byli uczniowie i wychowankowie Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

W finałowej części spotkania autorzy: Maria Juszczyk, Józef Michalik i Krzysztof Kunicki zaprezentowali swoją twórczość, tą najnowszą oraz wiersze pochodzące "Tomiku twórczości literackiej", wydanego przez Związek Emerytów. Wiele radości, uśmiechu dostarczyła publiczności grupa teatralna „Bo My to My”, z przedstawieniem „Swoty Morcina”. Ludowa komedia, została napisana wierszowana gwarą przez jednego z aktorów przedstawienia, Józefa Michalika. Na zakończenie zaśpiewał zespół „Melodia” z Żegociny.

Ten wieczór był niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla Pani Marii i Jej rodziny oraz znajomych, ale również dla uczestników spotkania. Dostarczył wszystkim wielu wzruszeń, pozwolił oderwać się od problemów dnia codziennego i przeżyć przyjemnie czas w atmosferze poezji, pieśni i pięknych słów.

Dodano: 2019-03-31 19:34:02

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku