Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Podsumowanie GMINNEGO PRZEGLĄDU GRUP KOLĘDNICZYCH
Podsumowanie GMINNEGO PRZEGLĄDU GRUP KOLĘDNICZYCH

15 stycznia 2013 roku w Tymbarku odbył się Gminny przegląd grup kolędniczych, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Głównym celem konkursu było kultywowanie ludowych tradycji oraz prezentacja i upowszechnianie zwyczajów bożonarodzeniowych. „Rywalizacja” odbywała się w trzech grupach wiekowych: kategoria 1 – klasy 0–3 Szkół Podstawowych, kategoria 2 – klasy 4–6 Szkół Podstawowych, kategoria 3 – klasy Szkół Gimnazjalnych.

Jak w latach ubiegłych tak i tego roku, przegląd zgromadził nie małą liczbę uczestników w różnym wieku, dzięki czemu poszczególne występy wyróżniały się nie tylko zróżnicowanym repertuarem – od tradycyjnych kolęd i pastorałek, aż po zupełnie nowe świąteczne melodie – ale także indywidualnym sposobem wykonania, a wszystko to na bardzo wysokim poziomie wokalnym i instrumentalnym. Podkreślić trzeba, że niemal każdemu występowi towarzyszyły rekwizyty i stroje związane tematycznie z wykonywanym utworem, a nieraz także – jedyna w swoim rodzaju – choreografia, która zachęcała publiczność do aktywnego włączenia się w występ. Pomimo początkowej tremy, która towarzyszyła młodym wykonawcom, prezentacje okazały się wielkim sukcesem i pokazały potencjał tkwiący w małych solistach.

Ze względu na wysoki i wyrównany poziom wykonywanych utworów i przedstawianych jasełek, komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszego zespołu. Ostatecznie w 1 kategorii wiekowej zwyciężyła grupa kolędnicza Mały Tymbark ze SP w Tymbarku, drugie miejsce zajęła grupa Piekieloki ze SP z Piekiełka, trzecie – Kolędnicy z Tymbarku, a wyróżnienia przypadły: Małym Kolędnikom z Tymbarku oraz Góralkom z Zawadki.

W 2 kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobył Anielski chórek z Zawadki, drugie – Zespół wokalno-instrumentalny ze SP w Tymbarku, trzecie – Grupa kolędnicza z Zawadki, a wyróżnienie otrzymały Gwiazdeczki z Zawadki.

W 3 kategorii wiekowej Szkół Gimnazjalnych, gdzie poziom był najbardziej wyrównany, pierwsze miejsce zdobył: Zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum w Piekiełku oraz Grupa kolędnicza dziewcząt z Gimnazjum w Tymbarku, natomiast na drugiej pozycji uplasowała się Grupa kolędnicza chłopców z Gimnazjum w Tymbarku.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody, a każda grupa pamiątkowy dyplom i prezent dla swojej szkoły w postaci gier i zabaw planszowych (logicznych, strategicznych), puzzli itp., ufundowanych przez Radę sołecką z Tymbarku i Gminną Komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, sponsorom, a przede wszystkim uczestnikom tegorocznego przeglądu, dzięki którym mogliśmy jeszcze raz wrócić pamięcią do najpiękniejszych chyba Świąt w roku i posłuchać – zarówno tych bardziej jak i mniej znanych, ale jakże pięknych polskich kolęd i pastorałek.

K.U.

Dodano: 2013-01-18 13:43:54

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku