Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Koncert noworoczny
Koncert noworoczny

Stało się już tradycją, że w okresie noworocznym pełnym radości i nadziei, społeczność gminy spotyka się na wspólnym kolędowaniu. W tym roku, 14 stycznia (niedziela) w tymbarskiej bibliotece odbył się Koncert Noworoczny, wypełniony najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu rodzimych artystów.

 

Patronat nad imprezą objął Wójt Paweł Ptaszek. Rozpoczął koncert od powitania wszystkich zebranych zarówno artystów jak i publiczność. W swoim wystąpieniu nawiązał do tradycji wspólnego kolędowania, która buduje więzi międzypokoleniowe. Kolejno zabrał głos Starosta Jan Puchata, podziękował za wspólne kolędowanie i życzył miłego słuchania i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Natomiast ks. Witold Warzecha podkreśli istotę i znaczenie społeczności lokalnej, która przez wspólne kolędowanie tworzy jedną rodzinę.

Po części oficjalnej, jako pierwszy na scenie zaprezentował się debiutujący Zespół Muzyczny „Św. Józef” z Piekiełka, którego skład tworzy grupa ponad 20 młodych muzyków, pełnych pasji i radości ze wspólnego muzykowania. Powstał z inicjatywy ks. Witolda, a działa pod kierunkiem Lucyny Wożniak. Premierowy występ został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność o czy świadczyły liczne brawa. Jako kolejny wystąpił Chór Parafialny „Iskra Miłosierdzia” z Podłopienia pod batutą Lucjana Bożka. Jest to chór wielopokoleniowy, którego pasja jest wspólne śpiewanie podczas uroczystości kościelnych. Zaprezentował swój repertuar po raz kolejny w naszej bibliotece i został bardzo ciepło przyjęty przez widownię. Na zakończenie wystąpił Chór Parafialny z Tymbarku, pod kierownictwem Piotra Taczanowskiego. Posiada bogatą historię, już od 19 lat uświetnia swoimi występami uroczystości kościelne, patriotyczne i środowiskowe. Zrzesza ludzi różnych profesji, których łączy wspólna pasja: śpiew i muzyka. W swoim dorobku ma występy na Jasnej Górze w Częstochowie, w Ludżmierzu, a także podczas corocznych „Zagórzańskich spotkań chórów „ w Mszanie Dolnej. Zebrani słuchacze z przyjemnością wysłuchali mistrzowskiej interpretacji prezentowanych utworów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom za występ, a publiczności za liczne przybycie i mile spędzony czas w rodzinnej i świątecznej atmosferze.. 

Dodano: 2018-01-15 21:10:44

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku