Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Jak dawniej przy kądzieli… już za nami
Jak dawniej przy kądzieli… już za nami

Ozdoby świąteczne z okazji święta 1 listopada, stroiki, wianki, papierowe bombki, ozdoby choinkowe z wykorzystaniem techniki decoupage, ceramiczne naczynia z gliny oraz ziołolecznictwo, to niektóre tematy zajęć dla seniorów 50+ z gminy Tymbark. Do powstawania tych niezwykłych rzeczy wykorzystywano ekologiczne materiały, takie jak papier, gazety, glinę oraz to, co oferuje nam jesienna przyroda (zeschłe liście, trawy, zioła, kwiaty, szyszki).

Cykliczne warsztaty rękodzieła odbywały się raz w tygodniu od listopada do grudnia, a prowadziła je instruktorka Elżbieta Zając-Zbrożek. Organizatorami i pomysłodawcami były: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Biblioteka Publiczna w Tymbarku. Celem wspólnych spotkań z rękodziełem w tle był: wzrost aktywności w życiu kulturalnym wśród osób w wieku 50+, a także wymiana doświadczeń w nawiązaniu do tradycji i historii naszej miejscowości. Podczas zajęć nie tylko powstawały piękne, oryginalne dekoracje, można się było podzielić swoimi pasjami i zainteresowaniami, ale najważniejsze jest to, że panowała wyśmienita atmosfera. Mamy nadzieję, że wspólna integracja oraz pomysły na zagospodarowanie wolnego czasu naszym seniorom, będą bodźcem do podejmowania kolejnych działań w przyszłym roku.

Dodano: 2017-12-26 18:44:36

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku