Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wystawa fotograficzna "Świat gorczańskich grzybów"
Wystawa fotograficzna "Świat gorczańskich grzybów"

Początek jesieni sprzyja częstym wycieczkom do okolicznych lasów, które o tej porze są niezwykle barwne i obfitują w różnorodne bogactwa natury. Jednym z darów natury są grzyby, zarówno te jadalne jak i trujące. Chcąc lepiej poznać gatunki, rolę jaka odgrywają w środowisku, zachwycić się ich formami i barwą zapraszamy do obejrzenia  wystawy fotograficznej, która jest prezentowana w bibliotece we wrześniu i październiku.

Nasze poznanie świata grzybów, ogranicza się w większości do kilku gatunków zbieranych jesienią, kojarzonych z przyjemnym zapachem i niepowtarzalnym smakiem. Często spotykany muchomor z czerwonym kapeluszem przypomina nam, że nie wszystkie grzyby są jadalne. Mało kto wie, że bez tych trujących, zdradliwych zasłonaków  i mleczajów oraz borowików nie rosłyby drzewa w lesie. To właśnie grzybom zawdzięczamy obieg materii i energii w lesie. Wiele z nich wypracowało zdolności współżycia z roślinami, czyniąc to w związkach z korzeniami drzew (rydze, kurki i borowiki) oraz w symbiozie z glonami i sinicami tworząc formy życia zwane porostami.

Dodano: 2013-09-09 08:47:17

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku