Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim
Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

26 października (czwartek) w auli biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, dziennikarzem, satyrykiem, ale głównie pisarzem książek przygodowych dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: ”V” i „VI” szkół podstawowych z terenu gminy Tymbark.

Autor, z dużą dozą humoru, przez ponad godzinę opowiedział i prezentował w formie multimedialnej swoją twórczość literacką, mówił również o pasjach i zainteresowaniach artystycznych. Starał się przekonać wszystkich uczestników jak ważne są odpowiednie postawy życiowe w życiu każdego człowieka. Zachęcał, do czytania książek, ale przede wszystkim, do odkrywania swoich pasji i zainteresowań oraz dążeniu do ich realizacji. Swoją przygodę z literaturą dla młodzieży rozpoczął od kontynuacji przygód Pana Samochodzika. Wzbogacił kultową serie o szesnaście tytułów. Od kilku lat pisze książki detektywistyczne nie związane już postacią Pana Tomasza. Do najbardziej popularnych tytułów można zaliczyć: „Pojedynek detektywów”, „Testament bibliofila”, „Zbrodnia prawie doskonała”, „Tajemnica Fabritusa”, czy ostatnio wydane „Pasztetowe wakacje”. Na pokazie slajdów zaprezentowane zostały najciekawsze fragmenty książek, wzbogacone odpowiednim podkładem muzycznym, by zachęcić młodego czytelnika do sięgnięcia po dany tytuł.

Po spotkaniu można było uzyskać autograf od autora oraz zakupić jego książki. Na koniec nasz gość zachęcił do zaglądania na swoją stronę internetową, na której znajduje się m.in. blog pisarza. Sponsorem imprezy był: Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Dodano: 2017-10-28 19:09:52

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction. Wyjątkowa książka, dotykająca ważnych probl...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku