Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Zespół „Dolnoślązacy” z wizytą w Tymbarku
Zespół „Dolnoślązacy” z wizytą w Tymbarku

W piątek ( 13 października) na terenie Tymbarku gościliśmy zespól regionalny „Dolnoślązacy” ze Środy Śląskiej. W ramach współpracy pomiędzy miastem Środa Śląska a Gminą Tymbark, na zaproszenie Wójta Gminy Tymbark , odwiedziła nas Średzka kapela ludowa, która w tym roku obchodzi jubileusz 41-lecia działalności zespołu.

Na tę okoliczność i w uznaniu zasług w krzewieni kultury i tradycji, w nagrodę przyjechali na kilka dni do Zakopanego. Jeden dzień ze swojego pobytu na Podhalu postanowili spędzić w naszej gminie. Po wizycie w urzędzie, goście udali się na wycieczkę objazdową po Tymbarku i najpiękniejszych zakątkach Limanowszczyzny. Jesienna aura, pomimo wiatru, sprzyjała pieszym wędrówkom po okolicznych górach. Jednym z elementów wycieczki było sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu wraz z otaczającymi kościół stacjami Drogi Krzyżowej. Kolejno udali się do Limanowej, by zobaczyć bazylikę Matki Bożej Bolesnej oraz małą Kalwarię. W drodze powrotnej wyjechali na Paproć, jedną z gór otaczających Tymbark, gdzie podczas spaceru zachwyciły wszystkich przepiękne panoramy górskie. Okoliczna przyroda swoimi barwami i widokami oczarowała naszych gości, nie poskąpiła również swoich skarbów, a były nimi naręcza grzybów zebrane podczas przechadzki.

Na koniec wizyty zaplanowano koncert w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu. Podczas występu nie zabrakło utworów charakterystycznych dla dolnośląska, a pochodzących z trzech autorskich płyt zespołu. Wspaniały klimat, który wytworzył się podczas biesiady sprzyjał wspólnemu śpiewaniu, wymianie doświadczeń oraz nawiązaniu dalszej współpracy pomiędzy Kapelą a Kołami Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy za występ i życzymy Państwu kolejnych jubileuszy i niezapomnianych wrażeń z pobytu na Podhalu.

Dodano: 2017-10-14 19:59:02

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction. Wyjątkowa książka, dotykająca ważnych probl...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku