Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Zajęcia wakacyjne w bibliotece
Zajęcia wakacyjne w bibliotece

Tegoroczne wakacje upłynęły w naszej bibliotece w ciekawy, atrakcyjny i twórczy sposób. Jak co roku, w celu zagospodarowania wolnego czasu, dla najmłodszych mieszkańców przygotowano zestaw zajęć adekwatnych do zainteresowań i możliwości organizacyjnych. Najogólniej mówiąc podzielić je można na: plastyczne, wokalne oraz manualno-kreatywne, a więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizacja warsztatów była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Tymbarku.

Przygotowana oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła frekwencja, zaangażowanie, a także efekty pracy końcowej. Jedną z form skierowaną do uczniów były zajęcia plastyce, które odbywały się w dwóch grupach wiekowych od 7-10 lat i 11-14 lat. Prowadziła je znana artystka – rzeźbiarka Elżbieta Zając-Zbrożek. W trakcie ich trwania przez dwa miesiące powstawały różnorodne cuda z gliny (ozdobne naczynia ceramiczne, gliniane gwizdki, płaskorzeźby, kule). Przy wykorzystaniu materiałów plastycznych z recyklingu uczestnicy wykonywali m.in. ptaszki z wełny oraz ekologiczne zabawki.

Dla uczniów interesujących się informatyką w lipcu i sierpniu odbywały się warsztaty robotów przy współpracy z Firmą Nowoczesny Wymiar Edukacji. W trakcie poszczególnych zajęć dzieci uczyły się konstruować i programować różnorodne roboty. Nie zabrakło również zajęć wokalnych, gdzie można było doskonalić dykcję, warunki głosowe oraz obycie sceniczne.

Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności z pewnością przydadzą się w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas w naszej bibliotece. Do zobaczenia za rok!

Dodano: 2017-08-31 08:03:41

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku