Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Nerwica natręctw
Nerwica natręctw

 24 lipca (poniedziałek) w auli biblioteki wysłuchaliśmy wykładu ks. dra Jerzego Smolenia, psychologa i wykładowcy akademickiego pt. „Nerwica natręctw – jak szybko ją rozpoznać i jak sobie poradzić”.  

W skali populacji światowej 2% osób zarówno kobiet jak i mężczyzn choruje na nerwice natręctw. Zaburzeniom obsesyjno-kompensacyjnym towarzyszy depresja oraz myśli samobójcze. Najczęściej występują u osób  z wysoką inteligencją, a ma na nią wpływ rodzina jak i środowisko. Obsesje towarzyszą człowiekowi od zawsze, a są to powtarzające się myśli, idee, przekonania, które z czasem potrafią zdominować treść procesów psychicznych człowieka. Wyróżnia się trzy typy przekonań dysfunkcyjnych. Po pierwsze, przecenianie zagrożenia i wyolbrzymianie  odpowiedzialności. Kolejno, perfekcjonizm i nietolerancja niepewności. Po trzecie, przekonanie o nadmiernej wadze myśli i potrzebie jej kontrolowania (dotyczy zarówno myśli jak i zachowań manualnych). Jedną z odmian nerwicy natręctw jest nadmierny perfekcjonizm, kojarzony z obsesyjnym dążeniem do doskonałości w tym co się robi. Często jest widoczny dzieci w nadmiernym dążeniu do osiągania najlepszych wyników w nauce lub zajęciach pozalekcyjnych.

O nerwicach natręctw, pojawianiu się w umyśle dziwnych myśli i najczarniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu  pisze w swojej książce David Adam pt. „Człowiek, który nie mógł przestać”. Można zgłębić swoja wiedzę w ciekawy i przystępny sposób. Fabułę stanowi połączenie nauki, historii i osobistych wspomnień autora.

Dodano: 2017-08-01 19:07:59

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku