Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wernisaż prac artystów Gminy Tymbark
Wernisaż prac artystów Gminy Tymbark

Inauguracja tegorocznych, XXVI już „Dni Tymbarku” odbyła się 14 lipca (piątek) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Jedną z atrakcji przygotowanych na tę okoliczność była wystawa prac artystów Gminy Tymbark uatrakcyjniona minirecitalem uczniów tymbarskiej Szkoły Muzycznej.

Wszystkich zebranych w auli biblioteki: artystów, muzyków oraz gości powitała kierownik biblioteki. W niezwykły klimat imprezy, pełen dźwięków muzyki wprowadzili publiczność młodzi wirtuozi z naszej szkoły muzycznej. Uczniowie prezentowali grę na skrzypcach, organach i wiolonczelach. Zespół instrumentalny w składzie: Emilia Rząsa, Magdalena Pajdzik, Dominika Kuchta, Michał Majeran, Jakub Sporek, Natalia Kokoszka,   Klaudia Sasuła i Martyna Kędroń oczarował publiczność. Gości zachwyciła mistrzowska gra, została doceniona również pasja i radość płynąca ze wspólnego koncertowania. O oprawę muzyczną wieczoru zadbała dyrektor szkoły Halina Waszkiewicz-Rosiek.

Po koncercie zabrał głos Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek. Przywitał wszystkich gości dzisiejszego wieczoru, przede wszystkim twórców, których prace znajdują się na wystawie, delegacje z zaprzyjaźnionych miast: Spiskie Vlahy (Słowacja), Brachstedt (Niemcy), Whaley Bridge (Anglia) oraz Gizałki, Stawiguda, proboszcza tymbarskiej parafii ks.Jana Banacha, starostę Jana Puchałę, radnych Gminy Tymbark z przewodniczącą rady gminy Zofią Jeż, radnego powiatowego Czesława Kawalca oraz wszystkich przybyłych. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę kultury w budowaniu tożsamości oraz wspólnoty gminy.

Kolejnym punktem wieczoru było otwarcie wernisażu, które rozpoczęło się od przedstawienia artystów prezentujących swoje prace. W tym roku wystawiamy prace trzech generacji twórców, począwszy od seniorów po najmłodsze pokolenie artystów. Wystawa jest różnorodna, można oglądać nie tylko malarstwo, ale również rzeźbę, płaskorzeźbę, grafikę, haft, po rękodzieło artystyczne. Wystawa będzie czynna przez całe wakacje.

Autorzy prac: Mieczysław Kordeczka (malarstwo), Jan Plata (grafika), Józef Ryś (rzeźba), Agnieszka Kwiatkowska (malarstwo), Marta Sobczak-Pięton (akwarela), Antoni Filipiak (płaskorzeźba), Magdalena Gołąb (haft), Piotr Ryś (rękodzieło artystyczne), Martyna Duda (malarstwo), Artur Kordeczka (malarstwo).

Po otwarciu wystawy podziękowania dla artystów i gratulacje złożyli: starosta Jan Puchała oraz przewodnicząca rady Zofia Jeż.

Dodano: 2017-07-19 12:08:49

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku