Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wykład ks. dr. Jerzego Smolenia: Media - szanse i zagrożenia. Cz 2
Wykład ks. dr. Jerzego Smolenia:  Media - szanse i zagrożenia. Cz 2

W wakacyjny poniedziałek, 8 lipca odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem, wykładowcą m.in. psychologii mediów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Tematem wykładu były media w kontekście szans i zagrożeń dla współczesnego człowieka. Tym razem, wykładowca skupił się na uzależnieniach od telefonów komórkowych. Słuchacze mogli zapoznać się z aktualnymi badaniami naukowymi z zakresu etyki mediów, które były przedmiotem obrad Międzynarodowej Konferencji Naukowej Etyki Mediów. Współczesny człowiek nie wyobraża sobie codziennego życia bez dostępu do telefonii komórkowej, ale posiada niewielką świadomość, że obok ogromnego potencjału informacji  tego medium kryją się również uzależnienia, na które nie zwracamy uwagi. W relacjach interpersonalnych telefon ułatwia załatwienie wielu spraw, umożliwia szybki kontakt z drugim człowiekiem, natomiast powoduje ograniczenia w komunikacji pozawerbalnej. Obecnie zwraca się uwagę na temat wpływu elektrosmogu na człowieka w jego przestrzeni życiowej, dlatego każdy z nas powinien mieć świadomość jak racjonalnie korzystać z otaczającej nas techniki.

Dodano: 2013-07-13 10:39:33

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku