Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Dzień Kobiet
Dzień Kobiet

Stało się już tradycją, że 8 marca w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu organizowane jest spotkanie integracyjne władz samorządowych z Paniami seniorkami i Paniami aktywnie działającymi w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tymbark. W tym roku, w ramach wymiany doświadczeń, gościliśmy również KGW z Laskowej.

Dzień Kobiet do doskonała okazja do świętowania, ale również czas wspólnych spotkań i okazja by podziękować za zaangażowanie na rzecz gminy i promowanie jej na zewnątrz. Organizatorem uroczystości był wójt Paweł Ptaszek oraz kierownik biblioteki Ewa Skrzekut i opiekun świetlicy Agata Rybka.

Po krótkim wprowadzeniu zabrał głos gospodarz gminy Paweł Ptaszek, przywitał wszystkich zebranych: starostę Jana Puchałę, przewodniczącą Zofię Jeż, wiceprzewodnicząca Danutę Dawiec, sekretarz Stanisławę Kaptur, skarbnika Zofię Duda, kierownika OPS Dorotę Ogórek, Halinę Puto i sołtysa Mariana Rybkę, a następnie złożył życzenia - by święto 8 marca trwało cały rok, aby tak jak dzisiaj, każdy dzień w roku był pełen życzliwości ze strony panów - powiedział. Do życzeń przyłączył się również gość honorowy starosta Jan Puchała, życzył. - by wszystkie panie na każdym kroku doświadczały szacunku, dobrego serca oraz aby towarzyszył im uśmiech na każdy dzień. Również sołtys Zamieścia złożył życzenia z okazji dzisiejszego świeta. Miłym akcentem było wręczenie zebranym Paniom symbolicznych kwiatów przez wójta, starostę i sołtysa.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci ze świetlicy, które przygotowały krótki montaż poetycki związany z obchodzonym świętem. Na zakończenie zaprezentowała się grupa teatralna działająca przy KGW w Laskowej z przedstawieniem pt. „Umar Jga” w reżyserii Michaliny Piechura. Spektakl ukazuje obyczaje panujące na wsi w okresie PRL, wiernie oddaje klimat ówczesnych czasów poprzez doskonałą grę aktorską, błyskotliwe dialogi mówione gwarą oraz scenografię. Przedstawienie zdobyło II miejsce w 2016 r. na IV Posiadach Teatralnych w Orawie.

Dodano: 2017-03-09 22:19:27

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku