Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Małopolska Odkryta
Małopolska Odkryta

22 lutego (środa) w bibliotece otwarto wystawę fotografii sakralnej Kamila Bańkowskiego Małopolska Odkryta. Autor zdjęć jest znanym i cenionym sądeckim fotografem, ma w swoim dorobku kilka albumów, przewodników oraz indywidualnych wystaw ukazujących piękno Sądecczyzny i Małopolski. Wystawa składa się z 40 fotografii, a możemy ja oglądać dzięki uprzejmości Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „KANA” z N. Sącza.

Wszystkich zebranych na wernisażu gości, autora zdjęć, przewodniczącą Rady Gminy – Zofię Jeż, młodzież z Zespołu Szkół w Tymbarku, nauczycieli, miejscowych artystów powitała Kierownik Biblioteki. Wystawa prezentuje unikatowe wnętrza oraz sztukę sakralną znajdującą się w małopolskich kościołach i cerkwiach. Swoim zasięgiem obejmuje całe województwo, z każdego zakątka można zobaczyć coś unikatowego i wyjątkowego. Prace cechuje różnorodność, każda z nich jest inna, wiąże się z nią indywidualna historia. Widza zachwyca piękno wnętrz, wyeksponowanie ich najciekawszych elementów oraz indywidualne spojrzenie na sztukę. Każda z fotografii może stanowić samodzielny obraz.

Następnie zabrał głos Kamil Bańkowski, przedstawił historię powstania wystawy, etap przygotowań i realizację projektu, poszukania zabytkowych miejsc w małopolskich diecezjach. Wiązało się to dogłębnym przygotowaniem historycznym, uzyskiwaniem pozwoleń od władz kościelnych, poświeceniem sporo czasu na realizację zdjęć i przemierzanie tysięcy kilometrów w poszukiwaniu obiektów. Chcąc uzyskać zamierzony efekt, wydobyć odpowiednie kolory należało użyć odpowiedniego doświetlenia i sprzętu fotograficznego. Wyraził nadzieję, że każdy znajdzie na wystawie coś interesującego.

Wystawę można oglądać do 31 marca 2017 r. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia unikatowych wnętrz małopolskich obiektów sakralnych

Dodano: 2017-02-25 19:00:32

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku