Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Małemu Jezusowi
Małemu Jezusowi

Miniony weekend upłynął w Tymbarku pod znakiem koncertu kolęd „Małemu Jezusowi”. Organizatorem przedsięwzięcia była Parafia w Tymbarku. W sobotę (21 stycznia) przez cały dzień odbywały się przesłuchania prawie 300 uczestników zarówno solistów, zespołów jak i chórów. Konkurs miał charakter otwarty stad oprócz zgłoszeń z terenu gminy byli również młodzi artyści z innych miejscowości.

Przesłuchania odbywały się w 5 kategoriach wiekowych, począwszy od najmłodszych dzieci (od 3 – 5lat), poprzez dzieci starsze (6-8 lat), uczniów szkół podstawowych: klasy od II-III i IV –VI, aż po młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną.

Komisja konkursowa w składzie: Irena Wilczek-Sowa, Ewa Skrzekut, Piotr Taczanoski, Karolina Urbańska wyłoniła zwycięzców w każdej grupie wiekowej i zaprosił ich na koncert galowy, który odbył się w niedzielę (22 stycznia) w Hali Sportowej w Tymbarku. Wszyscy laureaci prezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością, byli nagradzani oklaskami oraz dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez organizatorów i sponsorów przeglądu. Wśród honorowych gości wymienić należy: wójta Pawła Ptaszka, starostę Jan Puchałę, proboszcza Jan Banacha, księży oraz siostry zakonne. Zarówno wykonawcy jak publiczność doskonale się bawili, w rodzinnej atmosferze przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i pastorałek wykonanych w tradycyjnych i nowych aranżacjach. Na zakończenie festiwalu - ksiądz Bogdan, wylosował wśród publiczności szczęśliwców, którzy otrzymali pluszowe przytulani.

Dodano: 2017-01-25 22:51:47

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku