Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Koncert noworoczny
Koncert noworoczny

W niedzielę, 15 stycznia w Bibliotece Publicznej odbył się Koncert Noworoczny. Zgromadzona w tym dniu publiczność uczestniczyła w niezwykłym, rodzinnym wieczorze, pełnym dźwięków kolęd i pastorałek zarówno tych znanych jak i mniej znanych. Głównymi gwiazdami wieczoru byli artyści z Chóru Parafialnego w Podłopieniu i Chóru Parafialnego w Tymbarku, a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podłopieniu.

Koncert odbył się pod patronatem Wójta Gminy Tymbark – Pawła Ptaszka, który po oficjalnym otwarciu, złożył życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom gminy oraz nawiązał do roli i znaczenia trwałości tradycji i kultury w społeczności lokalnej. Jako kolejny wystąpił Starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała, podkreślił, że jest dumny z działalności miejscowych chórów i podtrzymywania tradycji teatralnych przez KGW w Podłopieniu. Życzenia w imieniu własnym i Rady Gminy złożyła również Przewodnicząca Rady Gminy – Zofia Jeż.

Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Parafialny „Iskra Miłosierdzia” z Podłopienia pod batutą Lucjana Bożka. W repertuarze muzyków znalazły się między innymi kolędy: Teraz śpij Dziecino mała, Z narodzenia Pana, W żłóbku na sianie, Bracia patrzcie jeno. Publiczności bardzo się podobały poszczególne interpretacje, o czym świadczyły gromkie brawa po każdym z występów.

Jako kolejny zaprezentował się Chór Parafialny z Tymbarku pod dyrygenturą Piotra Taczanowskiego. Muzycy wykonali kolędy: Raduj się ziemio, Północ już była, Dziecina mała, Hej, ponad regle, turnie i wiele innych. Mistrzowska interpretacja pieśni była doceniona i nagrodzona przez publiczność mocnymi brawami.

Na zakończenie wystąpiła grupa teatralna KGW z Podłopienia. Panie wystawiły przedstawienie U sknyry przed weselem, które stało się hitem wieczoru. Wszystkich zebranych zachwyciła naturalność gry aktorskiej, dialogi mówione gwarą, oraz tematyka nawiązująca do obyczajów panujących na wsi u progu XX wieku. Po występie widzowie skosztowali pysznego kołacza weselnego.

Dodano: 2017-01-16 23:30:08

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku