Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Gminne Mikołajki
Gminne Mikołajki

Zgodnie z tradycją 5 grudnia zawitał do biblioteki św. Mikołaj. Na wspólnym spotkaniu gościliśmy dzieci z trzech przedszkoli i uczniów klas: „0” i „I” ze szkół podstawowych z terenu gminy. Zanim przybył wyjątkowy gość, dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Studia Krak-Re w Krakowie.

Spektakl opowiada o przyjaźni i chęci niesienia pomocy słabszemu. Głównym bohaterem jest smutny zajączek, którego przebiegły lis wypędził z domu. Biedny szarak szukał pomocy u innych zwierząt: psa, niedźwiedzia i krowy, lecz mimo prób przyjaciołom nie udało się przepędzić chytrego lisa. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem pogonił lisa, a zajączek znowu zamieszkał w swojej chatce. Podczas przedstawienia również dzieci pomagały zajączkowi w odzyskaniu domu. Wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki wywoływała wiele radości i uśmiechów na twarzach dzieci.

Po przedstawieniu odwiedził wszystkie dzieci św. Mikołaj, który wręczył każdemu upominek. Łącznie w dwóch przedstawieniach uczestniczyło ponad 300 dzieci.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie naszego przedsięwzięcia: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Firmie Tymbark.

Dodano: 2016-12-05 20:31:46

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku