Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
O co pytają gimnazjaliści?
O co pytają gimnazjaliści?

Ostatnie spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, które odbyło się  21 października w naszej bibliotece, zostało poświęcone młodzieży gimnazjalnej, ich dylematom związanym z okresem dojrzewania. Ksiądz  odpowiadał na anonimowe pytania, które skierowali do psychologa młodzi ludzie ze szkół powiatu limanowskiego.

 Najczęściej pojawiającym się pytaniem, było pytanie o sens życia. Kolejne to:  jak radzić sobie z myślami samobójczymi, depresją? Z kim porozmawiać jeżeli nie mam zaufania do rodziców? Komu powiedzieć, że jestem w klasie nękana, szykanowana? Jak radzić sobie ze szpanującymi kolegami? Jak radzić sobie, gdy ktoś odrzuca moje uczucia?  Jednak najwięcej pytań dotyczyło domu, rodziny i relacji rodzinnych. Zdarzały się również pytania dotyczące inicjacji i orientacji seksualnej. Spotkanie było skierowane do rodziców i nauczycieli, by pomóc we wzajemnych  relacjach i uwrażliwić dorosłych na problemy młodych ludzi. To co jest problemem dla młodzieży czasem wydaje się błahostką dla osoby dorosłej. Podczas spotkania można było uzyskać wiele cennych i praktycznych rad, które przydadzą się w codziennym życiu.

Dodano: 2016-11-28 21:22:03

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku