Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wernisaż wystawy „Trzy pokolenia”
Wernisaż wystawy „Trzy pokolenia”

W piątek, 30 września w galerii biblioteki otwarto wystawę malarstwa rodziny Kordeczków. Prezentuje ona artystyczny dorobek seniora rodziny Pana Mieczysława Kordeczki, córki Agnieszki Kwitkowskiej i wnuka Artura Kordeczki, stąd tytuł wystawy „Trzy pokolenia”. Wernisaż spotkał się z dużym zainteresowanie publiczności, wśród której nie zabrakło rodziny artystów, przyjaciół, przedstawicieli władz samorządowych oraz mieszkańców Tymbarku.

Wszystkich zebranych oraz autorów prac powitała kierownik biblioteki, charakteryzując krótko twórczość bohaterów dzisiejszego wieczoru. Następnie zabrał głos Wójt – Paweł Ptaszek. Pogratulował talentu naszym gościom, jak również podkreślił, że jest to pierwsza wystawa, na której możemy oglądać prace przedstawicieli jednej rodziny. Do gratulacji przyłączyła się Przewodnicząca Rady Gminy – Zofia Jeż, wręczyła artystom symboliczne róże. Zabrała również głos Anna Rosiek, prezes TPSZP Oddział w Limanowej. Wspomniała, że talent to tylko jeden z elementów sukcesu, liczy się wytrwałość i ciężka praca w dążeniu do celu. Kolejno, zabrali głos sami artyści. Pan Mieczysław, który gościł już wcześniej ze swoimi wystawani w naszej bibliotece, opowiedział o swoich inspiracjach, a także o ostatnim cyklu obrazów prezentowanym na wystawie. Agnieszka mówiła o tym skąd czerpie pomysły do swoich prac. Duży wpływ na jej twórczość mają osobiste przeżycia, emocje, nowe obrazy powstają również w trakcie plenerów malarskich. Artur podkreślił, że malarstwo towarzyszyło mu od dziecka –… dziadek tworzył, ciocia malowała… stąd jego zainteresowania artystyczne.

Dopełnieniem wernisażu był mini recital gitarowy w wykonaniu: Artura Kordeczki i Jakuba Moskala.

Wystawę można oglądać do 20 listopada.

 

Mieczysław Kordeczka, znany i ceniony stolarz. Obecnie przebywa na emeryturze i rozwija swoje pasje i zainteresowania artystyczne. Malarstwo stało się jego sposobem na życie. Inspiracje czerpie z pieszych wycieczek, maluje głównie pejzaż. Nie unika portretów, stąd prezentowany na wystawie cykl „Żydzi”.

Agnieszka Kwiatkowska, absolwentka PLSP w Nowym Wiśniczu i Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie, gdzie uzyskała dyplom z rzeźby. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Edukacji Narodowej z zakresu animacji kulturalnej. Od lat dzieli swoje pasję pomiędzy pracą z dziećmi i młodzieżą a uprawianiem malarstwa. Artysta obdarzona dużą wrażliwością. Jej prace charakteryzują się szczerością wypowiedzi twórczej. Swoje obrazy prezentowała na wielu wystawach zarówno w kraju jak i za granicą.

Artur Kordeczka, uczeń klasy II Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. Dobrze zapowiadający się młody artysta, prezentuje swoje prace po raz pierwszy w naszej bibliotece.

Dodano: 2016-10-03 00:54:47

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku