Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Poczucie własnej wartości u dzieci
Poczucie własnej wartości u dzieci

Po wakacyjnej przerwie, 14 września (środa) odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem i wykładowcą akademickim. Zebrani rodzice i nauczyciele wysłuchali wykładu pt. „Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci”, temat aktualny na progu nowego roku szkolnego.

Wraz z rozwojem człowieka wzrasta lub zostaje eliminowane poczucie własnej wartości. Można być osobą dorosłą i mieć problemy z niską samooceną. Rodzic, który ma niskie poczucie własnej wartości nie potrafi zawalczyć o swoje dziecko. Najważniejszy w kontaktach międzyludzkich jest szacunek do drugiej osoby. W komunikatach wysyłanych do dziecka należy pamiętać, by na siłę nie zmuszać je do robienia rzeczy, które go nie interesują. Jest kilka zasad, które mogą być pomocne w budowaniu pozytywnej samooceny: nie należy się śpieszyć, nie reagować krzykiem ( krzyk sygnalizuje brak zaufania), zwracać uwagę na pozytywne strony swojego dziecka. W wychowaniu ważna jest nagroda, pochwała i uznanie. Istotne jest by dziecko mogło wyrazić swoja opinię przy podejmowaniu decyzji. Ważny jest również kompromis podczas sytuacji spornych. Najgorsze w relacjach rodzic-dziecko jest ignorowanie. Należy pamiętać o wspólnym dzieleniu radości z dzieckiem, uczestnictwie w sukcesach szkolnych, a w sytuacjach trudnych o wsparciu. Kara, powinna być rozważna i adekwatna do przewinienia.

Organizatorzy spotkania: Parafia pw. Narodzenia NMP w Tymbarku i Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku.

Dodano: 2016-09-18 17:02:17

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku