Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Narodowe czytanie „Quo vadis”
Narodowe czytanie „Quo vadis”

To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości – historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę. „Quo vadis” stanowi opowieść o triumfie odwagi, o konsekwencji w działaniu, o solidarności w imię fundamentalnych idei… - fragment listu prezydenta Andrzeja Dudy, który w całości odczytała Kinga Urbańska podczas Narodowego Czytania w Tymbarku.

W sobotnie przedpołudnie, 3 września w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Czytania. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka. Do ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa zgłosiła swój udział również Gmina Tymbark.

W klimat uroczystości wprowadziła wszystkich zgromadzonych krótka prezentacja multimedialna, przedstawiająca ilustracje do powieści - Henryka Siemiradzkiego. Przygotowania scenografia w auli nawiązywała również do treści lektury. Wprowadzeni w klimat starożytnego Rzymu za czasów panowania Nerona, z uwagą wsłuchiwaliśmy się w kolejne fragmenty lektury, by prześledzić losy miłości Ligii i Marka Winicjusza, przedstawione na tle upadku Rzymu i narodzin chrześcijaństwa. Czytanie odbywało się parami. Pierwszy fragment odczytali: wójt – Paweł Ptaszek i dyrektor Zespołu Szkół – Jolanta Dunikowska-Wszołek. Kolejno czytali: Beata Kumórkiewicz i Dorota Dunikowska, Beata Szarłowicz i Klara Rokosz, Jolanta Sopata i Anna Czyrnek, Sabina Pietrzyk i Dominik Szyrszeń, Rafał Steczkiewicz i Kacper Kordeczka, Anna Dubowska i Julia Dziadoń, Aleksandra Jeleńczyk i Faustyna Surdziel, Jakub Sporek i Mirosław Franczak oraz ks. Bogdan Stelmach. Wszyscy uczestnicy edycji Narodowego Czytania otrzymali pamiatkowe dyplomy z odciskiem pieczęci przysłanej na tą okoliczność z Kacelarii Prezydenta RP.

Współorganizatorem imprezy był Zespół Szkół w Tymbarku. Serdecznie dziękujemy uczniom szkół podstawowych w: Tymbarku, Podłopieniu i Zawadce, młodzieży z gimnazjum i szkoły średniej w Tymbarku oraz nauczycielom za zaangażowanie i udział we wspólnym czytaniu „Quo vadis”.

Dodano: 2016-09-04 23:11:04

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku