Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Koncertowe zakończenie wakacji
Koncertowe zakończenie wakacji

W ostatni piątek sierpnia uczestniczyliśmy w koncercie z okazji zakończenia wakacji. Inspiracją do wspólnego polsko-ukraińskiego śpiewania była wizyta w naszej bibliotece dzieci polonii polskiej z Wołodarska , przebywających na letnim wypoczynku na terenie Małopolski. Obok gości wystąpiły dzieci i młodzież z Tymbarku, uczestnicy warsztatów wokalnych, pod kierunkiem Joanny Leśniak.

Po krótkim wprowadzeniu, powitaniu gości, zabrał głos gospodarz gminy Paweł Ptaszek, w swoim wystąpieniu podziękował młodym artystom za wspólny występ i życzył samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Kolejno zabrała głos dyrektor Zespołu Szkół w Tymbarku – Jolanta Dunikowska-Wszołek, wspomniała, o patriotyzmie i zaangażowaniu kolejnych pokoleń mniejszości polskiej w podtrzymywaniu tradycji i kultury. Wystąpiła również Żanna Szyszkina, prezes Oddziału Kulturalno- Oświatowego Związku Polaków w Żytomierzu, podkreśliła, jak cenne i ważne dla młodego pokolenia są kontakty z krajem przodków.

Występy na scenie rozpoczęły dzieci z Zespołu „Kolorowe Ptaszki” z Wołodarska. Wśród kilku utworów nie zabrakło biesiadnej pieśni „Hej, sokoły”, odwołującej się do tradycji polsko-ukraińskiej . Publiczności bardo żywo reagowała na występy młodych artystów, po każdym wykonaniu słychać było burzę oklasków. Mistrzowsko zaprezentowały się również nasze solistki, dostarczając publiczności wielu wrażeń i wzruszeń artystycznych. Niezwykłym akcentem było wspólne odśpiewanie pieśni religijnej „Z dawna Polski Tyś Królową…”.

Na zakończenie Żanna Szyszkina przekazała Wójtowi podziękowania za życzliwość oraz okazane wsparcie w krzewieniu kultury i oświaty polskiej na Ukrainie. Serdeczne podziękowania skierowała również do społeczności lokalnej za okazaną ofiarność i pomoc dla rodaków na Żytomierszczyżnie, wręczając symboliczny medal Prezesowi OSP w Piekiełku – Andrzejowi Czernkowi.

Na pamiątkę pobytu w Tymbarku, Jolanta Dunikowska-Wszołek wręczyła gościom upominki.

Dodano: 2016-08-29 12:15:27

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku