Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Jubileuszowa konferencja
Jubileuszowa konferencja

Inauguracja tegorocznych „Dni Tymbarku” odbyła się w piątek (15 lipca) w naszej bibliotece od wspólnej konferencji poświeconej rozwojowi przetwórstwa spożywczego na terenie Tymbarku i Jubileuszowi „XXV Dni Tymbarku”. Obchody rocznicowe stały się okazją do wspólnego świętowania.

Na spotkanie przybyły delegacje z miast partnerskich: Whaley Bridge, Brachstedt, Gminy Gizałki, Gminy Stawiguda, władze powiatowe, radni powiatowi i radni Tymbarku, wójt Gminy Słopnice, a także mieszkańcy gminy. Konferencje rozpoczął wójt Paweł Ptaszek i dyrektor Firmy Tymbark – Dariusz Czech. Kolejnym punktem programu było wręczenie okolicznościowych statuetek z okazji nadania tytułu Zasłużony dla Gminy Tymbark (pośmiertnie otrzymał ten tytuł kpt. Tadeusz Paoulone) oraz tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tymbark, który przyznano Stanisławi Wciasło. Wręczenia dokonali Przewodnicząca Gminy Tymbark – Zofia Jeż i Wójt Gminy Paweł Ptaszek. Następnie wysłuchaliśmy referatu Przemysława Bukowca na temat powstania i pierwszej dekady działalności Podhalańskiej Spółdzielni Owocarskiej. Z kolei najnowsze dzieje Firmy Tymbark przedstawił jej dyrektor Dariusz Czech. Miłym przerywnikiem był występ Weroniki Moskal, laureatki Przeglądu Młodych Solistów. W następnej części spotkania Jan Plata zaprezentował genezę „Dni Tymbarku”. Ostatnim z prelegentów był Wójt, nawiązał do poszczególnych edycji święta gminy. Wystąpieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna składająca się z pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie wystąpiła Joanna Leśniak wraz z Zespołem. W przerwie zebrani goście mogli obejrzeć wystawę fotografii „Od Spółdzielni Owocarskiej do Firmy Tymbark – 80 lat działalności (1936-2016)”. W ramach wystawy zaprezentowano materiały archiwalne, z których znaczna część jest upubliczniona po raz pierwszy. Wystawę można zwiedzać do końca września br.

Dodano: 2016-07-19 22:33:24

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku