Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Spotkanie z Wojciechem Widłakiem
Spotkanie z Wojciechem Widłakiem

Najlepszą promocją książki i zachętą do jej czytania jest bezpośredni kontakt z twórcą, czyli autorem. W tym roku, 9 czerwca (czwartek), w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem, autorem książek dla dzieci, na które przybyli uczniowie z kl. II. III szkół podstawowych.

Pisarz przywiózł ze sobą pacynki oraz rekwizyty, które pozwoliły zrozumieć rolę wyobraźni w procesie powstawania książki. Podkreślił rolę i znaczenie ilustracji w publikacji dla młodszych czytelników. W trakcie rozmowy, poprzez zabawę z dziećmi starał się ukazać jak epizody z codziennego życia mogą wpłynąć na fabułę opowiadania. Nie zabrakło interpretacji własnych utworów, wylosowanych przez dzieci, czytał fragmenty opowiadań: „Samotny Jędruś” i „Pan Kuleczka”. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak skojarzenia związane z danym rekwizytem mogą wpływać na pomysłowość w procesie pisania. Pod koniec spotkania uczestnicy zadawali pytania dotyczące twórczości naszego gościa. Kontakt z autorem miał na celu przybliżyć proces powstawania książek dla dzieci, od pomysłu do jego realizacji, a także przybliżyć ciekawy zawód, jaki jest praca pisarza. Po spotkaniu można było zakupić książki wraz z autografem autora.  

 

Wojciech Widłak - autor książek dla dzieci, znany dzięki serii o Panu Kuleczce (we współpracy z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską). Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych, wieloletni redaktor miesięcznika „Dziecko", w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Ma w dorobku ponad 25 książek. Za swoją twórczość otrzymał m.in. nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2004 i 2005, nominację w plebiscycie TVP Kultura „Gwarancje Kultury” 2010, główną nagrodę w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2010 i 2011 i nagrodę „Guliwer w krainie Liliputów 2013”. Na podstawie jego opowiadań powstał m.in. spektakl "Pan Kuleczka".

Dodano: 2016-06-10 16:39:24

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku