Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Benedyktyńska radość życia - spotkanie z O. Leonem Knabitem
Benedyktyńska radość życia - spotkanie z O. Leonem Knabitem

11 czerwca tymbarską bibliotekę zaszczycił wyjątkowy gość – Ojciec Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca. Postać znana i niezwykle ceniona przez wielu słuchaczy programów telewizyjnych. Autora licznych publikacji prasowych i książkowych. Naszego gościa przywitał Chór Parafialny wykonując utwory: Oto jest dzień  i Nieście chwałę, mocarze. Po tak miłym powitaniu, chórzyści oraz dyrygent usłyszeli wiele  ciepłych słów od Ojca Leona.

Zakonnik w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swoim powołaniu, codziennym życiu w klasztorze i regule zakonnej Benedyktynów.  Okraszał swoje refleksje słynnymi anegdotami, które po spotkaniu były cytowane przez uczestników. Do złotych myśli można zalizczyć słowa: Kto tylko bierze jest łajdakiem. Kto tylko daje jest zarozumialcem. Dawanie uczy miłości, a branie pokory. Mówił o potrzebach współczesnego człowieka, jego godności, poszanowaniu i powołaniu. Każdy człowiek szuka miłości, gdyż tylko dzięki niej życie nabiera sensu. Miłości Boga możemy być pewni, nawet wtedy gdy mamy wątpliwości. Każdy z nas potrzebuje dowartościowania, niezależnie czy się jest dzieckiem czy osoba dorosłą, bo nikt nie jest byle jaki, każdy jest jakiś. Dowartościowanie człowieka jest niezbędne we współczesnym świecie zarówno w rodzinie jak i miejscu pracy. Po wykładzie, uczestnicy spotkania mogli zamienić kilka słów z naszym gościem, który nad każdym pochylał się z życzliwością i wsparciem duchowym. Chcąc uzyskać pamiątkową dedykację trzeba było ustawić się w kolejce. Na pożegnanie chórzyści odśpiewali - Wszystkiego dobrego z okazji zbliżającego się diamentowego jubileuszu posługi duszpasterskiej Ojca Leona. Spotkanie przeciągło się do późnych godzin wieczornych, gdyż niektórym ciężko się było rozstać z Ojcem Knabitem.

Dodano: 2013-06-12 06:23:43

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku