Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Poetyckie Ogrody
Poetyckie Ogrody

W miniony majowy weekend w naszej bibliotece gościliśmy poetów z centralnej oraz południowej Polski w ramach kolejnej już trzynastej edycji Poetyckich Ogrodów. Organizatorami tak znamienitego przedsięwzięcia byli: Marek Jerzy Stępień, limanowski poeta oraz Marek Dudek. Jest to impreza, która na stałe wpisała się w pejzaż spotkań literacko-kulturalnych organizowanych w naszym regionie.

Niewątpliwą zasługą organizatorów jest odkrywanie i upowszechnianie regionalnej sztuki poetyckiej oraz ujawnianie talentów literackich, których na naszym terenie nie brakuje. W dzisiejszych czasach, z ciągle pędzącym rozwojem technologicznym, z Internetem, który wdziera się coraz mocnie w każdy przejaw naszej codzienności, z tym naszym codziennym zabieganiem – chwila zadumy, refleksji, wycieszenia, czy to podczas lektury dobrej poezji, czy też podczas jej tworzenia, czy w trakcie wspólnego z nią obcowania wydaje się być szczególnie cenna i potrzebna, wręcz kojąca.

Podczas spotkania autorskiego mogliśmy wysłuchać najnowszych utworów, w interpretacji poetów, które powstały w ostatnim czasie i ukazały się drukiem na rynku wydawniczym. Wspólne obcowanie z poezją oraz z tak znakomitymi twórcami dostarczyło nam wielu pięknych chwil i pozytywnych emocji. Miłym gestem naszych gości było przekazania do zbiorów biblioteki kilkunastu tomików autorskich wierszy wraz z dedykacjami dla czytelników. Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas w niezwykłej atmosferze Poetyckich Ogrodów. W programie znalazły sie również inne atrakcje turystyczne, do których można zaliczyć piesze wycieczki po okolicznych górach.

Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Banku Spółdzielczego w Limanowej, za co bardzo dziękujemy. Pokłosiem tegorocznych Ogrodów jest Almanach pt. „Słowem Rozkołysany Ogród”, sponsorem publikacji jest Gmina Limanowa. Patronat honorowy sprawowało Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Podczas XIII Poetyckich Ogrodów swoje utwory prezentowali:

Jan Kirsz, ks. dr Eligiusz Dymowski, Beata Anna Symołon, Andrzej Dębkowski, Alicja Tanew, Kazimierz Burnat, Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, Tadeusz Basiaga, dr hab. Kazimierz Świegocki, Irena Kaczmarczyk, Danuta Perier-Berska, Barbara Stożek, Marian Wójtowicz, Teresa Mrugacz, Maria Pająk, Joanna Rzodkiewicz, Michał Puchalak, Agnieszka Hećko, Janusz Szot vel Micke Bonny, Joanna Babiarz, Artur Rotter, dr hab. Ignacy S. Fiut, Marek Jerzy Stępień i Marek Dudek.

Dodano: 2016-05-23 21:18:22

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku