Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Psychologia małżeństwa. Część 2
Psychologia małżeństwa. Część 2

W miniony wtorek, 10 maja wysłuchaliśmy kolejnego z cyklu wykładów ks. dra Jerzego Smolenia pt. „Psychologia czułości i intymności w małżeństwie”. Niezwykłe spotkanie, poświęcone zagadnieniu czułości i wrażliwości w relacjach pomiędzy małżonkami. Każdy z obecnych mógł na chwilę sie zatrzymać i spojrzeć przez pryzmat własnego życia na to, co istotne w kontaktach międzyludzkich i rodzinnych.

Wprowadzeniem w zagadnienie stały się słowa Karola Wojtyły „Czułość jest ważnym współczynnikiem miłości…” zawarte w książce „Miłość i odpowiedzialność”. Każdy człowiek potrzebuje czułości, która ma ogromne znaczenie w życiu, stwarza przekonanie, że nie jest się samemu. Poczucie bliskości jednej i drugiej osoby to zdolność odczuwania człowieka. Na czułość składają się gesty, wśród których dotyk spełnia istotną funkcję. Szkoda, że jest ograniczany w codziennych kontaktach. Szczególnie jest potrzebny podczas towarzyszenia osobie umierającej, pozwala łagodniej przejść na drugą stroną. Bezpośredni kontakt interpersonalny daje szanse na zwiększenie poczucia własnej wartości (fizyczna bliskość drugiego człowieka). Warto pamiętać, że w życiu codziennym powinno się otoczyć każdego ciepłem domowym, a zwłaszcza małe dzieci.

Dodano: 2016-05-15 12:52:45

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku