Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Mistrzowie Pięknego Czytania
Mistrzowie Pięknego Czytania

Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza, w minioną sobotę (30 kwietnia), w Bibliotece Publicznej odbył się gminny konkurs czytelniczy o tytuł ”Mistrza pięknego czytania”. Konkurs miał na celu wzbudzenie zainteresowań twórczością H. Sienkiewicza, kształtowanie umiejętności płynnego czytania, rozumienia treści czytanego tekstu i uczenia zasad zdrowej rywalizacji. Ponadto podczas etapu gminnego zostali wyłonieni 4 mistrzowie pięknego czytania, którzy wezmą udział w edycji powiatowej organizowanej przez Powiatową i Miejska Bibliotekę w Limanowej.

Fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy” czytało 20 uczniów z klas od IV-VI, wyłonionych w wyniku eliminacji szkolnych, ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. Każdy z uczestników losował wybrany fragment lektury, by następnie bez przygotowania zaprezentować tekst przed publicznością i komisją konkursową. Łatwo nie było, mimo wartkiej akcji powieści, niezwykłych przygód głównych bohaterów wśród afrykańskiej scenerii, w lekturze kryje się pełno pułapek językowych związanych z nazewnictwem. Trzeba jednak przyznać, że wszyscy uczestnicy poradzili sobie z interpretacją bardzo dobrze. Jury nie miało łatwego zadania. W składzie komisji zasiadały: Urszula Duda, Aneta Wower i Kinga Urbańska. Panie oceniały: płynność, poprawność czytania, dykcję i tempo. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komisja wyłoniła mistrzów pięknego czytania, a zostali nimi: Szymon Filipiak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku, Aleksandra Puchała ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Agnieszka Wołowczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadce i Natalia Frys ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród laureatom oraz uczestnikom konkursu dokonał Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek wraz Komisją Konkursową.

Nagrody rzeczowe ufundowali: Urząd Gminy w Tymbarku, Biblioteka Publiczna i Firma „Joniec”.

Dodano: 2016-05-01 22:09:27

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku