Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Festiwal Kolęd „Małemu Jezusowi”
Festiwal Kolęd „Małemu Jezusowi”

Ostatni weekend stycznia upłynął w Tymbarku pod znakiem festiwalu kolędniczego w atmosferze śpiewu przy aranżacji tanecznej i oprawie instrumentalnej. Wydarzeniem, które zdominowało całą sobotę były przesłuchania ponad 280 uczestników, zarówno solistów jak i zespołów nie wyłączając chórów. Konkurs miał charakter otwarty, stąd tak duże zinteresowanie, zgłoszenia napływały nie tylko z terenu gminy, powiatu, ale i odległych miejscowości.

Eliminacje do festiwalu odbywały się w auli Biblioteki Publicznej, gdzie przez cały dzień było gwaro, wesoło i czuło się atmosferę rywalizacji. W kuluarach trwały przygotowania do występów, dokonywano ostatnich charakteryzacji i prób, by zaprezentować się jak najlepiej przez komisją konkursową. Do składu Jury zaproszono znane wokalistki z naszego terenu – Wioletę Kordeczkę, Joannę Leśniak i Katarzynę Marudy.  Wszyscy wykonawcy byli oceniani według sześciu kategorii wiekowych z podziałem na solistów, zespoły i chóry. Przed każdym występem na scenę zapraszał młodych artystów ksiądz Bogdan, główny organizator festiwalu. Przy ocenie poszczególnych występów brano pod uwagę: dobór repertuaru, poziom wykonania oraz wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu uczestników z każdej kategorii były ogłaszane wyniki. Laureaci zostali zaproszeni do udziału w gali finałowej festiwalu, która odbyła się w dniu następnym w Hali sportowej w Tymbarku.  
 Niedzielny koncert poprzedził występ Zespołu Parafialnego „Gloria Mariae”. Następnie rozpoczęła się część oficjalna od przywitania publiczności i zebranych gości. Zaszczycili nas swoja obecnością: wójt Paweł Ptaszek, starosta  Jan Puchała, ks. proboszcz Edward Nylec, którzy kolejno zabrali głos. Gratulacje skierowali pod adresem organizatorów, a także młodych artystów, życząc wszystkim zebranym wielu radości ze wspólnego kolędowania. W dalszej części programu licznie zgromadzona publiczność wysłuchała solistów i zespołów, którzy zakwalifikowali się do koncertu finałowego. Po każdym występie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pluszowe przytulanki i albumy. Wyróżnione zostały również wszystkie przedszkola i szkoły z terenu gminy, które wzięły udział w konkursie. Przyznana została także nagroda Wójta, która przypadła Zespołowi z Tymbarku „LausDeo”.  Miłą niespodzianką dla wszystkich był występ wokalistek zasiadających w Jury z pastorałką „Tak jak śnieg” wg własnej aranżacji, a przy akompaniamencie Wojtka Steczowicza. Publiczność miała okazję także wspólnie kolędować wraz z organistą Piotrem Taczanowski. Były również inne niespodzianki, w których mieli swój udział widzowie. Na niezwykły klimat wieczoru miała niewątpliwie wpływ oryginalna scenografia oraz profesjonalne wyposażenie estradowe. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim Sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować tak duże przedsięwzięcie kulturalne w Tymbarku.    

Dodano: 2016-02-01 21:27:12

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku